top of page

prodej stavebního pozemku pod králickým sněžníkem – kunčice

popis nemovitosti

Jedná se o pozemek ke stavbě rodinného domu nebo chalupy o velikosti 648 m2 ve Starém Městě, místní části Kunčice. Je to velice pěkná a klidná část Starého Města, kterou obklopuje krásná příroda. Můžete si zde užít klid a pohodu, turistiku, nebo si také zalyžovat jen kousek od pozemku ve Skiareálu Kunčice. 

 

Součástí prodeje je i projekt s vydaným stavebním povolením, takže můžete v podstatě okamžitě začít stavět. Bližší informace k projektu vám rád poskytnu na základě vašeho dotazu. 

 

Pozemek má přibližně obdélníkový tvar. Délka pozemku je 34,5 m a šířka v nejužším místě 17,3 m. Pozemek je rovinatý. V zadní části, kde se má nacházet stavba, je menší svah. Ten už je ale srovnaný a je připravená rovná plocha na stavbu. Přístup na pozemek je přímo z obecní komunikace. 

 

Z inženýrských sítí je na pozemku k dispozici elektřina. Plánováno je připojení z transformátoru, který se nachází přímo v rohu pozemku. Voda bude z vlastní studny na pozemku, která je součástí projektu. Stejně jako vyvážecí jímka na odpadní vodu a vsakovací nádrž na dešťovku. 

 

Pozemek leží přímo u obecní silnice, která protíná celou obec. Takže je bez problémů dostupný autem i v zimě. Současně se ale nemusíte bát velkého dopravního vytížení, protože se jedná o malou obec a silnice slouží v podstatě jen pro dopravní obslužnost obce. 

 

Z pozemku je na všechny strany krásný výhled na okolní svahy. I architektonický ráz domů zachovává původní styl. Takže místo působí velmi hezky, až romanticky.

okolí a lokalita

Kunčice se nachází v údolí Kunčického potoka, přibližně 2 km od Starého Města. Přirozenou dominantou zdejšího kraje je 1424 metrů vysoký Králický Sněžník se svými hřebeny, které se s nedalekými Jeseníky mohou směle měřit jak divokou a romantickou krásou, tak strmostí svých svahů i výškou svých jednotlivých vrcholů. Rychlebské hory dosahují horou Smrk nadmořské výšky 1125 metrů a v bezprostřední blízkosti Starého Města jsou pahorky a pláně s průměrnou výškou 750 metrů.

 

Oblast je hodnocena jako nejvhodnější oblast pro rekreaci v ještě zachovalých horských podmínkách. Bezpočet rozsáhlých volných svahů, cesty hlubokými lesy, pěkné přírodní scenérie, úchvatné panoráma hor, vyhlídkové skály a údolní stezky zvou k návštěvě i pohybu milovníky přírody.

Přímo v Kunčicích se nachází menší, ale dobře vybavený skiareál. Je zde 4,5 km upravených sjezdovek, čtyřsedačková lanovka a 3 další vleky včetně dětského. Dále pak freestylový areál, běžecké tratě, restaurace a Skibar se slunečnou terasou na svahu. 

 

Dalších několik restaurací, cukrárna, vinotéka, obchody, čerpací stanice, zdravotní středisko a další služby jsou k dispozici ve Starém Městě.

Do Kunčic se kromě auta dostanete také autobusem ze Starého Města. Do Starého Města jezdí i vlak z Hanušovic.

mapa

kompletní fotogalerie